Bebeğinizi Kitapla Tanıştırın

Kitap okumanın faydalarını ne kadar anlatsak az. Hem topluma hem kendimize karşı olan ahlaki duyguların olumlu anlamda gelişmesine en çok katkı sağlayan nedenlerden biridir kitaplar. Dolayısıyla iyi birer birey olabilmemiz için önemli bir basamak ve adımdır kitap okumak.

Peki kitap okumaya ne zaman başlamalıyız? Aslında kitaplarla daha bebekken tanışılması önemlidir. Hayata başlarken ve olgunlaşırken kitapların sağladığı yararlar anlatmakla bitirilemez. Dolayısı ile bebeklerinizi daha doğdukları anda hatta doğmadan bile kitaplarla tanıştırmalısınız. Daha doğmadan nasıl olacak bu iş diye soruyorsanız; cevap basit: O daha sizin karnınızdayken, ona minik hikayeler okuyabilirsiniz. Emin olun sizi duyacaktır ve bu okumalar onu kitap okumaya daha yatkın bir hale getirecektir.

Bebecruz’da ikinci el bebek kitaplarına ulaşmak için tıklayın!

bebek

Doğduktan sonra ise çeşitli yayınların çıkardığı güzel masal ve hikaye ya da eğitici kitaplarını, çocuğunuz büyürken ona alırsanız, bu onun için çok hayırlı bir eylem olacaktır. Bebek kitapları; onların işitsel, dokunsal ve görsel olarak da duyularını harekete geçirmeye yarayacaktır.

Yazının sonuna gelirsek, eğer karnınızdayken ona kitap okumadıysanız bebeğinizi 1 yaşında kitapla mutlaka tanıştırmanızı tavsiye ederiz. Bol ve canlı renklerde, kısa ve öz cümlelerin olduğu kitaplar ile geleceğe güvenle adım atmasını sağlayın.

Bebecruz Editörü

Yeliz GÜLTEKİN

Reklamlar