Bebeğiniz 1 Yaşına mı Giriyor?

Canınızdan çok sevdiğiniz çocuğunuz 1 yaşına giriyor ve ona çok özel bir doğum günü partisi hazırlamak istiyorsunuz? Peki bu partiyi kendiniz için mi yoksa gerçekten onun için mi hazırlıyorsunuz?

Genelde bebeklerin 1 yaş doğum günü büyük bir heyecanla karşılanır. Büyük organizasyonlar düzenlenir, kat kar ve renkli pastalar yaptırılır, tüm arkadaş ve akrabalar davet edilir… Ancak şöyle bir gerçek de var ki, çocuklar bu güne dair hiç bir şey hatırlamazlar. İlk anıları 2 yaşlarında oluşabildiği için, bu dönemde sonra kalıcı hafızaları daha da iyi çalışmaya başlıyor. Eğer böyle bir organizasyon yapmayı düşünüyorsanız, çocuğunuz bu güzel anları ileride çektiğiniz fotoğraflardan görebilir.

Yine de bu kutlamayı yapmak tüm ailelerin hakkı! Sonuçta çocuğunuz da bir kere 1 yaşında olacak öyle değil mi? 🙂 Bu yüzden onun sevdiği şeylere göre daha hafif bir parti düzenleyebilirsiniz.

Size tavsiyemiz ev ortamında ve çok kalabalık olmayan bir parti düzenlemeniz. Bu sayede bebeğiniz ev ortamından uzaklaşmamış olur. Kendisini çok daha rahat hisseder. Genelde bebekler bu tarz partilerde hep huysuzlanır. Sebebi; tanımadıkları çok fazla kişinin orada oluşu, sürekli onu sevmek istemeleri ve yabancı bir ortamda oluşudur. Onu mümkün olduğunca rahat ettirmek hepimizin görevi! 🙂

babys-first-birthday-cake-13

Bunun dışında onu rahatlattığını düşündüğünüz müzik ya da şarkılar varsa, onları arka fonda kısık bir sesle çalabilirsiniz. Bu onun sakinleşmesini ve rahatlamasını sağlayacaktır.

Bu partilerde süsleme büyük önem taşır. Çok fazla taşlı pırıltılı süsler yerine, bebeğinizin sevdiği renklerle sade bir süslemeye gidebilirsiniz.

big-cake2585

Gelelim pastaya… Herkes pastayı çok sever öyle değil mi? Bunun için bir kısıtlama olmamalı. Abartabildiğiniz kadar abartın!!!

Mutlu yıllar! 🙂

 

Bebecruz Editörü

Yeliz GÜLTEKİN

Reklamlar