En Doğru Oto Koltuğu Nasıl Seçilir?

Artık bebeğinizi kucağınıza aldınız. Onunla ilgili çok güzel ve mutlu düşünceleriniz var. Ancak bu mutlu hayallere dalıp, çocuğunuzun güvenliğini unutmamalısınız. Gerek evinizde, gerekse dışarı çıktığınızda onun güvenliği ve can sağlığı her şeyden önemli olmak zorundadır. Bunun için dışarıya ya da gezmeye giderken yapabileceğiniz en önemli maddelerden biri de bebeğiniz için doğru oto koltuğunu seçmektir. O halde bir oto koltuğu en doğru şekilde nasıl seçilir? Yazımızı okumaya devam edin…

İkinci el bebek oto koltuğu fırsatları için tıklayın.

Bebeğinizin ihtiyaç listesindeki önemli bir maddedir oto koltuğu. Bebek arabası, bebek odası seçimi kıyafetler derken bazen bazı önemli şeyleri atlayabiliyoruz ve bu seçimlerde fazlasıyla hızlı davranabiliyoruz. Ancak bebeğinizin güvenliği açısından en iyisini istiyorsanız bu konu hakkında biraz daha kafa patlatmanız gerektiğiniz baştan söylemek isteriz. 🙂

bebecruz oto koltuğu 2

Bebeğiniz için oto koltuğu almak onun güvenliğini sağlamak açısından bir ilk adım gibidir. Ancak oto koltuğunu almanız durumunda, onu arabaya da doğru bir şekilde oturtmalısınız ki bebeğiniz de sizde rahat edin. Yapılan bazı önemli araştırmalara göre oto koltuklarının %85’inin doğru yerleştirilmediğini biliyor muydunuz? Kullanım kılavuzunu iyi bir şekilde okumanızı öneririz.

Doğru bir oto koltuğunda emniyet kemeri çocuğunuzu omuzları ve omuzlarının altından onu kavramalıdır. Bu şekilde; araba sarsıldığında bile onun çok sarsılmasını ve hareket etmesini engellemiş olursunuz. Emniyet kemerini ise ne çok sıkı ne de çok bol bırakmalısınız. Çok sıkarsanız bebeğinizin canını yakabilirsiniz ki bunu hiç istemeyiz öyle değil mi?

bebecruz oto koltuğu

Bunların dışında ilk etapta oto koltuklarını incelerken, hayati önem taşıyan bu eşyanın arabanızla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca ürünü incelerken, test edildiğine ve standartlara uygun olup olmadığına da önem vermelisiniz.

Oto koltuğunu seçerken bebeğinizin yaşına ve kilosuna uygun olamasına dikkat etmelisiniz.

  • 0-9 kilo
  • 10-18 kilo
  • 25-25 kilo
  • 22-36 kilo için oto koltukları bulunur.

Araba gezmelerinde maksimum güvenliği sağlayan oto koltukları ile keyifli yolculuklar dileriz! 🙂

 

Bebecruz Editörü

Yeliz GÜLTEKİN

Reklamlar