BEBEĞİNİZİN UYKU SORUNU İÇİN EN İYİ ÇÖZÜM

BEBEĞİNİZİN UYKU SORUNUNU BANYO RUTİNİ İLE ÇÖZEBİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

manset

Ailenin yeni ferdi olan bebek, yeni bir hayat ve yeni bir düzen anlamlarına geliyor. İlk etapta herkes için biraz zor olsa da, daha sonra düzen oturmaya başlıyor ama o heyecanlı ve telaşlı koşuşturmalar bitmiyor.Bu heyecanlı günlerde anne ve babaları bekleyen ufak tefek sorunlar da olmuyor değil! Bunlardan biri ve en önemlisi ise bebeklerdeki uyku problemi. Sizin de bebeğiniz uyku problemi çekiyor ve kaliteli uyku uyuyamıyorsa en iyi çözümlerden birini açıklıyoruz:

Banyo Zamanı!

İkinci el banyo bakım fırsatları için tıklayın.

İyi bir uyku için en gerekli işlemlerden biri bebeğinize banyo yaptırmak. Evet; biraz zor olduğunu biliyoruz fakat hem sizin hem de bebeğiniz için doğru şeylerden biri bunu yapmak. Çünkü; iyi ve rahat bir uyku için beslenmenin yanı sıra rahatlatıcı bir banyonun da etkisi çok büyük.

1

Banyo Rutini

Bebeklerin en şirin göründükleri yerlerden biri de banyo  Ama bebeklerin farklı bir rahatsızlıklarının dışında kesintisiz ve rahat bir uyku için her gün aynı saatlerde yaptırılacak bir banyo seansı onu fazlasıyla rahatlatacaktır. Bunu her gün yapmanız durumunda, bebeğiniz buna alışacak ve banyo saatinin ardından uyku saatinin geldiğini anlayacak ve uykuya daha rahat bir şekilde geçiş yapacaktır.

Banyonun rahatlatıcı etkisinin yanı sıra, anne ve baba ile olan temas da bebekler açısından fazlasıyla önemli bir rol taşır. Bu temaslar, onların psikolojik olarak rahatlamalarını sağlar. Banyo/Bakım ürünleri için Stokke, Ok Baby, Chicco ve Mothercare gibi markaları inceleyebilirsiniz.

İkinci el Stokke fırsatları için tıklayın.

İkinci el Ok Baby fırsatları için tıklayın. 

İkinci el Chicco fırsatları için tıklayın. 

İkinci el Mothercare fırsatları için tıklayın.

2

Banyoda Eğlence Zamanı

Yaşları biraz daha büyük olan bebekler için banyo rutinini biraz daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Özellikle banyo yapmaktan hiç hoşlanmıyorsa… Komik bulduğu ve sevdiği oyuncaklar, bebeğinizin temizlenme rutinini daha da eğlenceli bir hale getirecektir.

İkinci el oyuncak fırsatları için tıklayın.

3

Bu saydıklarımızı yapmanız durumunda bebeğinizin geceleri daha rahat ettiğini görünce yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmayacak. Uyku ve huzur dolu gecelere…

 

Reklamlar