En Doğru Bebek Arabasını Seçmek…

Özgürlüğünüzden ve yapabileceklerinizden vazgeçmeden, bebeğinizi de yanınıza alarak gezmenin müthiş hazzı doğru bebek arabası seçiminde. Öyleyse en doğru bebek arabasını nasıl seçeceksiniz? Yazımızı okuduktan sonra, hemen bir bebek mağazasına gidip seçiminizi kolay bir şekilde yapabileceğinize inanıyoruz!

İkinci el bebek araba fırsatları için tıklayın!

Dışarı çıkarken sizin rahat ettiğiniz kadar bebeğiniz de fazlasıyla rahat hissetmelidir. Her zaman alışık olduğu ortamdan, bambaşka bir ortama gireceği için muhtemelen ilk anlarda adapte olmak için bir hayli zorlanacaktır. Onu en iyi derecede rahat hissettirmek için doğru bebek arabası seçmeniz önemli bir gerekliliktir. Hem huzuru hem de vücudunun sağlığı bakımından en doğru bebek arabasını seçmek oldukça büyük önem taşır.

bebecruz-araba

Bebek arabası almadan önce şunu bilin; her türlü hayat tarzına uygun bebek arabaları piyasada mevcuttur. Birçok seçenek aklınızı karıştırabilir. Bu yüzden ilk yapmanız gereken nasıl bir tasarım istediğinizi iyi düşünün. Daha sonra yaşadığınız yeri göz önüne alın. Şehir merkezi mi yoksa kalabalıktan uzak doğa ile iç içe bir yer mi? Buna göre bebek arabanızın optimal konfor sağlaması önceliğiniz olmalı.

orbit - bebecruz

Bir diğeri ise kaçıncı katta oturduğunuz ya da toplu taşıma araçları kullanmanız ile alakalı. Eğer merdivenleri ve toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız katlanılabilir ve hafif bebek arabaları sizin için ideal olacaktır. Bebeğinizin rahat etmesi en önemli etken. Arabanın içinde çok sallanmaması ve darbe almaması adına, süspansiyonlu geniş tekerlekli arabaları tavsiye ediyoruz. Tentesi olması ise mutlaka öneriyoruz. Bu bebeğinizi negatif hava şartlarından tamamı ile korur.

Son olarak bebek arabasını uzun bir süre kullanacağınız ve bebeğiniz de bu sürede büyüyeceği için mutlaka boyu ayarlanabilir bebek arabalarını tercih etmelisiniz. Daha güzel görünen fakat çok fazla işe yaramayan bebek arabaları, cebinizde koca bir delik açmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

Lütfen dikkat!

Reklamlar